Ciekawostki

Mauritius jest częścią archipelagu Maskarenów. Poza wyspą do Mauritiusa należą wyspy: Rodrigues, archipelag Cargados Carajos i Wyspy Agalega. Na południowy-zachód od Mauritiusa położony jest Reunion.
 
Start arrow Ogłoszenia drobne arrow Wycieczka: Mauritius - Madagaskar
Wycieczka: Mauritius - Madagaskar
Redaktor: SM   
Image

Trasa: ANTANANARIVO – MORONDAVA – BEKOPAKA – TSINGY DE BEMARAHA – BELO – TULEAR – LAGUNA RANOBE – IFATY – RANOHIRA – ISALO – FIANARANTSOA – PARK NARODOWY RANOMAFANA – ANTSIRABE – MAURITIUS


1 dzień
Zbiórka w porcie lotniczym im. F. Chopina w Warszawie, w terminalu 1 (stary), w hali odlotów, prawa strona przy schodach ruchomych. Wylot na Madagaskar.

2 dzień
ANTANANARIVO
Przylot do stolicy Madagaskaru Antananarivo w godzinach popołudniowych. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży.

3 dzień
ANTANANARIVO - MORONDAVA - BELO - BEKOPAKA
Transfer na lotnisko i wylot do Morondava. Przejazd do miejscowości Belo. Po drodze - malownicze widoki baobabów. Przeprawa promowa przez rzekę Tsiribihina. Przyjazd na nocleg do Bekopaka – obozu znajdującego się na terenie jednej z największych atrakcji geologicznych Madagaskaru – wapiennego masywu Tsingy de Bemaraha.

4 dzień
TSINGY DE BEMARAHA  
Trekking w rezerwacie, w którym rozwinęły się fantastyczne zjawiska krasowe. Podczas wędrówki będzie okazja do oglądania labiryntu jaskiń i grot, interesujących form skalnych, spiczasto zakończonych, zwanych przez Malgaszy - „tsingy”. Oprócz formacji geologicznych zobaczyć tu można kolejne endemiczne gatunki fauny (żółwie, rzadkie okazy lemurów). Po przerwie obiadowej druga część trekkingu - oglądanie malowniczego kanionu rzeki Monambolo. Powrót na nocleg do obozu.

5 dzień
BEKOPAKA - MORONDAVA
Powrót do Morondava. Po drodze malownicze krajobrazy, okazja obserwacji unikalnej fauny tutejszego ekosystemu – flamingi, ibisy. Przejazd do słynnej alei baobabów. Aleja najpiękniej prezentuje się o zachodzie słońca. Nocleg w Morondava.

6 dzień
MORONDAVA - TULEAR - IFATY
Poranny przelot do Tulear. Przejazd przez malownicze lasy mangowe, które zdominowały południowo-zachodnie wybrzeże Madagaskaru. Po drodze wioski rybackie. Przyjazd do położonej przy lagunie Ranobe miejscowości Fiaty, znanej z pięknej, piaszczystej plaży i raf koralowych.

7 dzień
LAGUNA RANOBE
Dzień odpoczynku. Rejon Ifaty znajduje się na trasie migracji wielorybów, które w okresie lipca i sierpnia przeprawiają się drogą wodną między Afryką a Madagaskarem, (czyli przez Kanał Mozambicki), aby w wodach opływających wyspę wydać na świat swoje potomstwo. Wycieczka do rezerwatu Reniala, lasu kolczastego, w którym rosną euforbie, endemiczne gatunki kolczastych kaktusów z rodziny Didieraceae. Te ostatnie są spotykane jedynie na południu Madagaskaru, a jeden z gatunków nosi łatwiejszą do zapamiętania nazwę - „drzewo ośmiornicze”. Te właśnie rośliny tworzą charakterystyczny las kolczasty, który ciągnie się na przestrzeni wielu kilometrów.

8 dzień
IFATY - TULEAR - RANOHIRA
Wylot do Tulear. Przejazd do Ranohira przez las Zombitse, w którym rośnie wiele baobabów. Postój przy grobach Mahafaly. Kamienne grobowce tej grupy etnicznej wyróżniają spośród innych rzeźbione elementy z drewna, przedstawiające postaci ludzi bądź zwierząt. Przyjazd na nocleg do hotelu położonego u stóp masywu Isalo.
    
9 dzień
RANOHIRA - ISALO
Poranna wędrówka po malowniczym masywie Isalo, który jest częścią Parku Narodowego Isalo. Podczas spaceru wśród przedziwnie uformowanych skał piaskowca z okresu jurajskiego można zobaczyć egzotyczne rośliny - miniaturowe baobaby i endemiczne gatunki aloesów. Chwila wytchnienia przy naturalnym jeziorku (z małym wodospadem), obrośniętym krzewami z rodziny Pandanus. W drodze powrotnej - baobaby karłowate.

10 dzień
RANOHIRA - FIANARANTSOA
Przejazd przez sawannę do miejscowości Fianarantsoa. Po drodze postój w miejscowości Ambalavao, gdzie znajduje się mała wytwórnia papieru. Produkuje się w niej ręcznie arkusze papieru z włókien drzewnych z dodatkiem suszonych kwiatów; możliwość zakupu oryginalnych pamiątek. Krótkie zwiedzanie miasta, wizyta na lokalnym targowisku, gdzie można kupić m.in. amulety. Przy sprzyjających okolicznościach wizyta w misji katolickiej, w której pracują polscy księża kamilianie

11 dzień
FIANARANTSOA - PARK NARODOWY RANOMAFANA
Przejazd do Parku Narodowego Ranomafana. Wędrówka po jednym z najpiękniejszych obszarów chronionych Madagaskaru, położonym wśród wzgórz i dolin. Celem wyprawy jest poszukiwanie zamieszkujących tu różnych gatunków lemurów, m.in. lemura brązowego, lemura bamboo i oglądanie endemicznych gatunków roślin.

12 dzień
RANOMAFANA - ANTSIRABE
Przejazd z Parku Narodowego Ranomafana do Antsirabe. Po drodze postój w Ambositra - centrum przemysłu drzewnego. Charakterystycznym elementem tej miejscowości są domy wykończone rzeźbionymi w drewnie balustradami i okiennicami. Wizyta w warsztacie rzemieślniczym, zajmującym się wyrobem przedmiotów z drewna. Przyjazd do Antsirabe, niegdyś popularnego kurortu francuskiego, przyciągającego turystów ze względu na chłodniejszy klimat i gorące źródła. Mieszkańcy zajmują się m.in. obróbką kamieni szlachetnych.

13 dzień
ANTSIRABE - ANTANANARIVO
Przejażdżka rikszami po mieście. Okazja do zapoznania się z efektami pracy lokalnych rzemieślników. Po południu powrót do stolicy Antananarivo.

14 dzień
ANTANANARIVO
Zwiedzanie miasta. Przejazd przez starą część stolicy. Oglądanie typowej dla tej części wyspy kolorowej zabudowy, będącej mieszanką stylu afrykańskiego i kolonialnego. Wizyta na targowisku, gdzie można kupić wyroby lokalnego rzemiosła. Po południu wizyta w ogrodzie botanicznym Tsimbazaza, gdzie można zobaczyć niektóre gatunki lemurów i wiele ciekawych okazów flory i fauny. Po południu transfer na lotnisko i przelot na Mauritius.

15 dzień
MAURITIUS
Pobyt na rajskiej wyspie Mauritius, otoczonej ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego. Mauritius razem z wyspami Reunion i Rodrigues tworzy część archipelagu Maskarenów. Mieszkają tu w zgodzie Hindusi, Chińczycy i Europejczycy. Wspaniały, łagodny klimat, ciepły ocean, piaszczyste plaże, bogata rafa koralowa, urzekające pejzaże, rzadkie gatunki flory i fauny, uprzejmość i gościnność gospodarzy, doskonała obsługa w hotelach, niewielka różnica czasu – oto powody, dla których warto spędzić urlop na Mauritiusie.

16 dzień
MAURITIUS
Czas wolny. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

17 dzień
Przylot do Warszawy.

Terminy:
17.04.2009-03.05.2009
04.07.2009-20.07.2009
10.10.2009-26.10.2009

Cena: 13950 PLN
I RATA  1000 PLN płatna przy zapisie
II RATA 13950 PLN płatna na 35 dni przed wyjazdem (minus I rata)

Cena obejmuje:
    * przeloty międzynarodowe,
    * przeloty wewnętrzne na trasie: Antananarivo-Morondava, Morondava-Tulear,
    * transfery,
    * przejazdy mikrobusem/samochodami terenowymi,
    * zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2-osob. z łazienką; dopłata do pok. 1-osob. 1450 PLN; podczas trekkingu w Bekopaka noclegi w obozie  polowym pod namiotami,
    * śniadania, obiadokolacje (na Madagaskarze również obiady),
    * bilety wstępu do parków narodowych i zwiedzanych obiektów,
    * opiekę pilota,
    * usługi lokalnych przewodników,
    * ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).

UWAGA!
    * Zalecane szczepienie przeciwko żółtej febrze oraz profilaktyka antymalaryczna.
    * Cena nie obejmuje wizy na Madagaskar – ok. 60 EUR.
    * Na zwyczajowe napiwki sugeruje się przeznaczyć ok. 30 EUR.

Organizator: LT

Potrzebujesz więcej informacji? Szukasz innych wycieczek lub terminów?
Napisz do nas: i n f o @ m a u r i t i u s . c o m . p l .